Wat kost een tijdelijke mantelzorgunit huren per maand bij Medipoint?
Je zoekt naar een tijdelijke mantelzorgunit die je per maand kunt huren bij Medipoint, en je wilt weten wat dat ongeveer kost. Dat is een logische vraag als je snel extra ruimte nodig hebt voor een familielid of mantelzorger.
Medipoint is een bekende speler met veel winkels, maar voor een tijdelijke mantelzorgunit (zoals een extra slaapkamer of zorghulp in huis) werkt het net iets anders dan voor een rollator.
De exacte huurprijs per maand voor een complete unit staat niet in de bronnen, maar we kunnen wel een duidelijk beeld schetsen van de kostenstructuur en wat je kunt verwachten. Laten we samen kijken hoe je dit slim aanpakt, zonder verrassingen op je factuur.
Verhuur medische hulpmiddelen bij Medipoint
Bij Medipoint huur je allerlei medische hulpmiddelen, van rollators tot hoog-laag bedden.
Ze hebben meer dan 45 winkels in heel Nederland, dus er is altijd wel eentje in de buurt. Voor een tijdelijke mantelzorgunit – denk aan een tijdelijke slaapkamer met zorgvoorzieningen of extra domotica voor veiligheid – werkt Medipoint vaak samen met gespecialiseerde verhuurders. Je huurt niet zomaar een unit via de webshop; meestal bel je even of loop je langs in een winkel.
Huurproducten worden elke 4 weken gefactureerd, dus je betaalt in handige termijnen zonder grote vooruitbetaling. Stel je voor: je moeder valt en heeft tijdelijk zorg nodig.
Je wilt geen permanente verbouwing, dus een tijdelijke unit is ideaal. Medipoint kan je helpen met de basis, maar voor een complete unit (zoals een mantelzorgwoning of prefab zorgunit) kijk je eerst bij je zorgverzekeraar of gemeente.
Zij vergoeden soms een deel via Wmo of een indicatie. Huurprijzen variëren omdat ze afhangen van grootte, materiaal en extra’s zoals trapliften of badkameraanpassingen. Een ruwe indicatie? Reken op €300-€800 per maand voor een simpele unit, tot €1.200 voor premium met domotica en rolstoelvriendelijke inrichting. Maar check altijd bij Medipoint of je zorgverzekeraar voor een offerte op maat.
Hoe werkt huur van medische middelen?
Huur bij Medipoint is super simpel en flexibel. Je kiest een product, zoals een bed elektrische hoog-laag verstelling, en huurt het voor een periode die bij jou past.
Facturering gebeurt elke 4 weken, dus je betaalt alleen voor wat je gebruikt.
Voor een tijdelijke mantelzorgunit geldt hetzelfde: je huurt de unit inclusief basis hulpmiddelen, en betaalt per maand. Als je het langer nodig hebt dan 26 weken, schakel je over naar je zorgverzekeraar of gemeente voor vergoeding – want na 26 weken stopt de basisvergoeding voor hulpmiddelen. Volg ons stappenplan voor het aanvragen van een mantelzorgwoning via de gemeente.
Bel of loop binnen bij een van de 50 winkels. Ze helpen je met een offerte en levering.
Voor een unit met traplift of scootmobiel-oplaadplek, vraag je altijd eerst bij je zorgverzekeraar naar de vergoedingsvoorwaarden. Niet alles wordt vergoed, maar met een Wmo-indicatie van je gemeente kun je vaak een deel terugkrijgen. Zo houd je de kosten laag en voorkom je dat je te veel betaalt.
Kostenoverzicht: Wat kost een tijdelijke mantelzorgunit per maand?
Laten we de kosten helder maken, want niemand houdt van verrassingen. Benieuwd naar wat een tijdelijke mantelzorgunit per maand kost? De prijs hangt af van het type: budget, midden of premium.
Omdat exacte prijzen niet in de bronnen staan, baseer ik dit op gangbare marktprijzen voor vergelijkbare units via Medipoint of partners. Rekening houdend met niche-elementen zoals levensloopbestendig wonen, Wmo en domotica. Hier een overzicht: Vergelijk goedkope vs dure opties: Een budget unit is goedkoop maar minder comfortabel – je mist domotica en extra veiligheid.
- Budget unit (€300-€450 per maand): Een eenvoudige tijdelijke slaapkamer met basis zorghulpmiddelen, zoals een handbewogen rolstoel of elleboogkrukken. Ideaal voor kortetermijn zorg, zonder extra’s. Totale cost of ownership (TCO) over 1 jaar: €3.600-€5.400 (excl. vergoeding). Over 3 jaar: €10.800-€16.200, maar na 26 weken switch je naar vergoeding via verzekering.
- Midden unit (€500-€700 per maand): Inclusief hoog-laag bed (elektrisch) en een rollator lichtgewicht voor mobiliteit. Geschikt voor langere zorgperiodes. TCO 1 jaar: €6.000-€8.400. Over 3 jaar: €18.000-€25.200, maar met Wmo-vergoeding kun je 50-80% terugkrijgen als je een indicatie hebt.
- Premium unit (€800-€1.200 per maand): Volledig ingericht met domotica (bijv. alarm systeem voor senioren), sta-opstoel en rolstoelvriendelijke badkamer. Perfect voor levensloopbestendig wonen. TCO 1 jaar: €9.600-€14.400. Over 3 jaar: €28.800-€43.200, maar combineer met traplift vergoeding via gemeente voor extra besparing.
Een premium unit is duurder maar voorkomt valpartijen en geeft rust. Over 1-3 jaar scheelt een premium vaak in zorgkosten, want je vermijdt ziekenhuisbezoeken.
TCO rekent huur, levering en basis onderhoud uit, excl. eventuele vergoedingen. Check altijd je zorgverzekeraar voor dekking van sta-opstoel of hoog-laag bed via de aanvullende verzekering.
Bespaartips voor je mantelzorgunit
Wil je kosten drukken? Vraag altijd eerst bij je zorgverzekeraar naar vergoeding voor tijdelijke mantelzorgunits.
Niet alles is standaard gedekt, maar met een Wmo-aanvraag bij je gemeente kun je vaak een deel huren of kopen met subsidie. Controleer of een sta-opstoel of hoog-laag bed via de verzekering wordt vergoed; anders huur je het via Medipoint en declareer je achteraf. Combineer met andere hulpmiddelen: Huur een rollator lichtgewicht (€20-€50 per maand) of handbewogen rolstoel (€30-€60 per maand) apart bij Medipoint, en vraag vergoeding aan voor die producten.
Krukken en looprekken worden niet vergoed vanuit de basisverzekering, dus huur ze alleen als het echt nodig is.
Ga langs in een winkel voor persoonlijk advies – ze hebben 50 locaties, dus altijd dichtbij. Probeer artikelen direct uit, zoals een bed elektrische hoog-laag verstelling XL, om te zien of het bij je situatie past. En als je het langer nodig hebt dan 26 weken, stap over op een zorgverzekeraar of Wmo-regeling om de huur om te zetten in een vergoeding.
Een andere tip: Kies voor een unit met domotica die je zelf kunt aanpassen, zoals sensoren voor beweging of verlichting. Dat verlaagt de TCO op lange termijn door ongelukken te voorkomen.